Teksti suurus:
A A A

Harju ja Pärnu noored osalesid Leedu militaarlaagris

31.07.2018
Noorkotkad ja kodutütred USA sõduritega
Autor: Noorte Kotkaste pildigalerii
Harju ja Pärnumaa noorkotkad ja kodutütred osalesid 22.-29.juulini Leedu organisatsiooni Lithuanian Riflemen Union militaarlaagris Camp Žalgeris 2018.
Noored veetsid arvatavasti oma suve kõige pingutustnõudvama ja elamusterohkema laagri. Nimelt võeti osa Leedu organisatsiooni Lithuanian Riflemen Union’i militaarlaagrist Camp Žalgeris 2018.

Seitsme päeva jooksul said noored tunda, mida tähendab tõeline füüsiline pingutus. Äratus oli varavalges ja iga päev nõudis suurt eneseületust. Õpiti üksustena teedel ja metsas liikumist, vaenlase eest varjatuks jäämist ja tegutsemist nendega kontakti sattudes. Lisaks veel orienteerumine, meditsiin ja ekskursioonid. Laagrit külastasid ka USA sõdurid, kes  palju elevust tekitasid.

„Ega nad eriti nutitelefoni kätte võtta ei taha, kuna sellele järgnevad kohe kätekõverdused,“ muljetas noortega kaasas olnud Harju maleva noorteinstruktor Arvis Hallik. Seega noored nädala jooksul keskenduda vaid teadmiste omandamisele ja tugevale eneseületusele.

Laagrilised tulid tagasi üdini positiivsete emotsioonidega. Oli raske, aga äge! Meie noored on oskuslikud suhtlejad ja suudavad teisest rahvusest kaaslastega hämmastavat koostööd teha.