Teksti suurus:
A A A

​IN MEMORIAM Hellat Rumvolt 02.08.1959-09.03.2020

12.03.2020
Hellati viimane kõne Läänemaa kodutütarde ja noorkotkaste tänupeol 24. veebruaril.
Autor: Madis Mintel
Esmaspäeval, 9. märtsil hukkus pikaaegne Noorte Kotkaste Lääne maleva pealik Hellat Rumvolt.
Hellat astus Kaitseliitu 1993. aastal. Olles ise aktiivne kaitseliitlane, kaasas ta ka kodukandi külapoisse Kaitseliidu õppustele.

2004. aastal kutsusid Läänemaa noortejuhid Hellati kodutütarde ja noorkotkaste suvelaagrisse. Tema ülesanne oli korraldada noortele tõrvikutega matk pilkases pimeduses ja matkamäng. Tema lennukad ideed paelusid noortejuhte väga ja teda kutsuti ikka ja jälle appi.

Lõpuks oli ta noortega nii seotud, et 2006.aasta jaanuaris sai temast Noorte Kotkaste Lääne maleva pealik. Oma ametis oli ta 14 aastat. Lisaks kõigele oli ta Lääne maleva rühma Metsküla Merikotkad rühmapealik.

Mõeldes Hellatile meenuvad eelkõige Läänemaa kodutütarde ja noorkotkaste suvelaagrid, kus tänu tema lennukatele ideedele toimusid põnevad ööhäired. Läänemaa noortejuhid on korraldanud 2006. aastast teemalaagreid ja nendes laagrites on olnud Hellatil kandev roll. Nii on ta olnud muinaslaagris kuningas, indiaanilaagris indiaanipealik jne. Suur panus on olnud ka rännakute korraldamisel, kus ta on aidanud rada läbi põnevate lahenduste huvitavamaks muuta.

Hellatile oli Kaitseliidu noorte tegevus väga tähtis ja ta pühendus jäägitult. Iga noorkotkas, kodutütar oli tema jaoks eriline noor....

Hellat tegeles ka kohaliku kultuuri- ja kogukonnaelu edendamisega. Ta oli Metsküla Kultuuriühingu asutaja ja Metsküla Algkooli õpetaja.

Oleme kaotanud väga olulise inimese, kelle panus Kaitseliidu noorteorganisatsioonidesse on mõõtmatu...