Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu vabatahtlikud noortejuhid vallutasid Järvakandi

08.04.2014
Kahel nädalavahetusel 28.02-2.03 ja 4.-6.04.2014 kogunesid Kaitseliidu vabatahtlikud Kodutütarde ja Noorte Kotkaste juhid Järvakandi avatud noortekeskusesse. Kokku ei tuldud selleks, et lihtsalt omakeskis aega veeta, vaid ikka selleks, et uusi teadmisi ammutada ja oma kogemusi jagada.
 
Kursuse ülema, Kaitseliidu Rapla maleva noorteinstruktor Leho Rohtla eestvedamisel anti ülevaade vajalikest õigusaktidest noortega tegelemiseks, õpetati korraldama lastelaagreid, koondusi ja laiendati silmaringi ajaloo teemal- Metsavendlus koos Martin Andrelleriga. Igati kasuliku õppeprogrammi tutvuse “Otsi Otti” tegi Toomas Tõnisson. Lisaks olid külalisesinejateks Martin Herem kaasakiskuva teemaga “Kaitseväe müüdid” ja Kaitseliidu kooli lektor Nele Pernits “Avalik esinemine”. Kuna tegemist oli üle Eestilise kursusega, siis esimesel nädalavahetusel andsid Kodutütarde ja Noorkotkaste kohta ülevaate ka  peavanemad Angelika Naris ja Silver Tamm.
Kuus õppepäeva kujunesid pingeliseks kuid nende jooksul ei puudunud nali, naer ja Järvakandiga tutvumine.
Õpetliku Järvakandi linnamänguga said üle-Eesti kokku tulnud noortejuhid paari tunni jooksul ringi liikudes pilgu peale visata ka alevile. Paljudele oli see esmakordne külastus Järvakanti.
Noortejuhtidele jäid meelde nii klaasimuuseum, kaunis kirik, ööklubi “Cinema”  maitsvad toidud kui ka Panga mägedel asuva Kase talu allalaskumise rada.
Kohalkäinute kommantaarid: Aivar (Sinimägede Kodutütarde rühmajuht)- “Esimese asjana Järvakandis hakkas silma vägev noortekas. Imepärased võimalused  õpinguks ja ööbimiseks. Lihtsalt VAU! “
Kursuse lõppedes lubasid enamus kohalkäinud uuesti Järvakanti külastama tulla.

Autor: Reinika Tatter