Teksti suurus:
A A A

Kodutütred ja noorkotkad käivad suvekoolis

23.08.2017
Võrkpalli turniiril võidustrateegia koostamine
Autor: Noorte Kotkaste pildigalerii
21.-23.augustini toimub Käärikul atsakamate noorte suvekool, kus erinevalt tavakoolist ei ole „klassikordajad“, vaid on edasijõudnutest edasijõudnumad – energilised tüdrukud ja poisid.
Suvekooli viivad läbi Noorte Kotkaste ja Kodutütarde peavanemad. Kohale on tulnud igast malevast ja ringkonnast vastavalt kuni kolm eesrindlikku ja teotahtelist noorkotkast ja kodutütart. Juhtidega kokku on tegu pea sajapealise suvekooliga.
 
Suvekooli ideestikus on kindel koht noorte omavahelisel arupidamisel ning ettepanekute tegemisel organisatsiooni eluolu muutmiseks. Et ikka oleks veel meelepärasem siin tegutseda ning veel  selgemad oleksid tegutsemise raamid. Noored on saanud teha analüüsi nii oma organisatsioonile kui Kaitseliidu  teisele noorteorganisatsioonile, vastavalt siis Kodutütarde ja Noorte Kotkaste vaates.
 
Toimunud on temaatilised arutelud saamaks teada, mil määral toimivad Noorte Kotkaste ja Kodutütarde järgu- ja erikatsed, mis moodi kasutatakse ja suhtutakse oma vormiriietuse olemasolusse, milline on distsipliini osatähtsus tegemistes ning milline peaks olema ja on ideaalne noortejuht.
 
Noored tähtsustavad vormi olemasolu ja saamist, samas vajaksid nad selgemat arusaama, mis kriteeriumite alusel neid jaotatakse. Ettepanekuid on mitmesuguseid: organiseerida koostööüritusi, et paremini kasutada eri malevate varustust, parendada infoliikumist, koolitada juhte, et need korraldaksid ühtlastel alustel järgu- ja erikatseid, mitte eirata vormikandmisapse jne.
 
Lisaks on spordibaas pakkumas sportlikku laadi ettevõtmisi: osaletakse matkadel, ka tõukeratta – ja paadirallil, vaadatakse kino. Tulemas on ööseiklus, nuputamisväljakutsed ja palju muudki.