Teksti suurus:
A A A

Kolm nädalavahetust looduses

06.11.2013
Varjualuse ehitajad Noorte Kotkaste Alutaguse malevast
Autor: K. Maalma
Sellel aastal oli Alutaguse maleva noorkotkastel võimalik osaleda kolmes KIK-i projektilaagris.
Esimeses laagris, mis toimus varakevadel Konsu järve ääres, õpiti kuidas talvises metsas ellu jääda. Mida peab teadma, kui ära eksid. Milliseid stoppmärke looduses teha, ning kuidas endale tugevat ja sooja varjualust ehitada. Igas laagris toimus ka orienteerumisõpe. Orienteerumisteadmised on siiski metsas liikumise alus. Selleks, et kõht täis oleks tuli söök meil endal lõkkel valmistada.
Teine laager toimus augustis Kohtla-Nõmmel. Laagris õppisime ja otsisime metsast söödavaid ja mittesöödavaid taimi. Õhtul kontrolliti meie teadmisi mälumängus ja pandi proovile meeskonnatöö ülesannet lahendades. Teisel päeval käisime fossiile otsimas ja orienteerumas. Kuna selles laagris osalesid poisid, kes olid käinud paraadil Sillamäel, saime preemiaks pidada paintballi lahingut.
Kolmanda laagri teemaks oli seened ja see toimus septembris Kauksis RMK maja juures. Seal olid kohal seenetargad, kes rääkisid meile söögi- ja mürgistest seentest. Oli võimalus koos nendega käia metsas otsimas seeni sügisese seenenäituse jaoks. Oma teadmised panime proovile jällegi mälumängus, saime proovida praetud seeni ja tutvuda loodusrajaga Peipsi järve ääres.
Kõik laagrid olid õpetlikud, lõbusad ja väsitavad, saime teada palju uut ja põnevat.
Aitäh Ingridile Alutaguse Matkaklubist, kes meiega tegeles ja teadmisi jagas.


Jürmo Rooma
Laagris osaleja NK Järve rühmast Alutaguse malevast