Teksti suurus:
A A A

Laskjad kogunesid Männikul

17.03.2014
Noorkotkad ja kodutütred Männiku lasketiirus
Eile õhtul kogunesid Harjumaale Kaitseliidu Männiku lasketiiru paarkümmend noorkotkast ja kodutütart üle Eesti, et paranda oma laskeoskusi ning olla laskevõistlustel ühe kõrgemad konkurentsis.
 
Nelja päeva jooksul saavad noorteorganisatsioonide liikmed treenerite juhendamisel näpunäiteid ja kasulikke nippe, kuidas parandada oma lasketulemusi.

Laagrisse on kaasatud noored, kes on varasemalt laskmisega kokkupuutunud ning omavad valdkonnast teatud kogemust. Lisaks õppijatele osalevad laagris ka mõned regulaarselt lasketreeningutega tegelevad noored. Pildil on noorkotkas Kaur Laurimaa Tallinnast (paremalt teine), kes on laskmises Eesti noorte meister 2014 õhupüssist (384 silma 400 võimalikust).

Laskelaagri jooksul õpitakse lisaks laskmisele ka muid noorkotkastele ja kodutütardele vajalikke oskusi ning laagrikavast ei puudu ka sportliku tegevused.Laagri lõpetab pisike laskevõistlus, kus õpitud kohe ka testitakse. Parimatele laskjatele on ettenähtud pisikesed meened.

Kaitseliidu noorteorganisatsiooni liikmetele on sarnast laagrit korraldatud ka eelnevatel aastatel kevadisel koolivaheajal, kuhu iga malev saab soovi korral saata kuni kaks noort.