Teksti suurus:
A A A

Mini-Erna selle aasta parim noorkotkaste meeskond on Pärnumaa malevast

30.06.2014
Mini-Ernal võistlejad raskusi ei karda
Autor: Egle Kõvask
27.-29. juunini toimus Valgamaa kolme valla – Tõlliste, Õru, Hummuli – metsades 13.-17aastaste Noorte Kotkaste 18. vabariiklik võistlusmatk Mini-Erna 2014, kus osavõtjaid lisaks kodumaale veel Rootsist, Lätist ja Leedust. Kokku osales võistlusel 84 noort.
Mini-Erna parima noorkotkaste meeskonna tiitli pälvisid Pärnumaa maleva noored (Riivo Rand, Rasmus Rand, Kevin Kalda ja Siim Arna), teiseks jäi Harju malev (Robin Kinnunen, Janar Pahka, Taavo Karja ja Joonas Karm) ning auväärsele kolmandale kohale Läti võistkond (Ilgvars Dzedulis, Fricis Cunka, Gustavs Šmits ja Ricards Titovs).

Rada, mis hõlmas 50 kilomeetrit, polnud sugugi kergemate killast, sest läbida tuli see stardist kaasa võetud vahendite ning kõrvalise abita. Sai joosta mööda teid ja põlde, metsas rägastikus ning ületada veekogusid. Võistlejate teekonda muutsid põnevamaks rajal liikuvad vastutegevuse üksused.

”Mini-Erna oli üks raskemaid võistlusi, kus käinud olen. Rada oli raske ja maastik samuti. Punktide vahe oli pikk, kuid mu emotsioonid on laes ja jäin väga rahule,” muljetas raskuste keskel positiivseks jäänud Lääne maleva kodutütar Maris Esko, kes tiimiga võistlusele pääses tänu Ernakesel saavutatud kolmanda koha auhinnale.

Proovile tuli end panna orienteerumises, takistusrajal, vibu laskmisel, paadisõidul ja paadiülesandel, sõlmede tegemisel, kalapüügil, jõeületuses, laskumises, sõlmede tegemisel, luureraporti koostamises, liiklusohutuses ja sideülesandes.

”See oli parim Mini-Erna, mis saab olla kotka karjääri lõpetuseks. Väga meeldis Valga maastiku raskus ja huvitavad punktid. Mainimata ei saa ka jätta vinget vastutegevust, keda ma isiklikult kordagi ei näinud,” tõi välja Harju maleva liige Joonas Karm.

Võistluse korraldajad ja läbiviijad olid Noorte Kotkaste Valgamaa malev ja Kodutütarde Valgamaa ringkond koostöös Valgamaa maleva ja Naiskodukaitse Valga ringkonna ning Noorte Kotkaste esindusega. Eesmärgiks oli kontrollida noorkotkaste võimet täita neile antud ülesandeid ja testida võistlejate füüsilist vastupidavust ning oskusi.