Teksti suurus:
A A A

Mini-Erna võit läks kolmandat aastat järjest Pärnumaale

11.07.2016
Noorte Kotkaste Harju maleva võistkond finišis
Autor: Silver Tamm
Pühapäeval lõppenud Noorte Kotkaste Mini-Erna luurevõistluse parimaks tunnistati Pärnumaa maleva noorkotkad, kes edestasid Saaremaa ja Harju maleva noorte võistkondi. Võistkonna moodustasid Kevin Kalda, Rasmus Rand, Reimo Ruul ja Keimo Reimets.
40 tundi väldanud võistluse jooksul tuli võistlejatel varjatult liikudes lahendada kontrollpunktides mitmeid ülesandeid: veekogu ületamine, looduse tundmine, laskmine, luureülesande täitmine, sidepidamine ja mitmeid teisi kiirust ja osavust ning head meeskondlikku koostöötööd nõudvaid ülesandeid. Julguse demonstreerimiseks pidi ühes kontrollpunktis sooritama köiehüppe 8m kõrguselt puutumaks eemalt õhus rippuvat eset. Võistluse viimaseks etapiks oli lõpujooks.

Võistlusel osalesid ka kahe välisriigi võistkonnad. Leedu võistkond oli sunnitud tervislikel põhjustel võistluse esimesel kolmandikul katkestama, Rootsi kaks võistkond pakkusid konkurentsi Eesti võistkondadele kuni lõpuni. Võistluse olid sunnitud katkestama ka Kodutütarde organisatsiooni esindusvõistkond.

Võistluse peakorraldaja Silver Tamme sõnul võib võistluse korraldusliku poolega rahule jääda, eriti uhke võib olla võitlejate üles, kes näitasid rajal üles sitkust ning vastupidavust, sest rada oli füüsiliselt raske ja tehniline. Enamus võistkondi läbis kogu võistluse vältel enam kui 70 kilomeetrit, kõige enam läbis Tartu maleva noorkotkaste võistkond -  84 kilomeetrit.

Võistlus toimus sellel aastal juba 20. korda. Järgmisel aastal antakse Mini-Erna start Viljandimaal 7. juulil. Noorte Kotkaste Mini-Erna peakorraldaja on Noorte Kotkaste esindus.