Teksti suurus:
A A A

NATO teemaline noortelaager on jõudnud Eestisse

13.06.2014
Eesti liitumisest NATOga möödus tänavu 10. aastat ning hea meel on tõdeda, et ühe põneva üritusena saab teoks NATO teemaline laager just Eestis. See on tegelikult järjekorras juba kolmas selline laager, varasemad toimusid Lätis ning Leedus.
 
Sel korral kogunevad Läti ja Leedu noored Valgasse, et koos eesti sõpradega veeta hariv, põnev ning lõbus laager, mis toimub 14.-17. juuni. Esialgu ollakse Valga Isamaalise Kasvatuse Keskuses, kus noored saavad omavahel tutvuda, lasta erinevatest relvadest, ronida seinal, läbida takistusrada. Pühapäeva pealelõunal sõidetakse Metsnikule, kus püstitatakse telklaager ning nauditakse metsaelu. Metsalaagrisse mahub nii huvitavaid vestlusringe rahvusvahelistest suhetes kui ka NATO tegemistest. Muidugi käib metsaeluga kaasas ka orienteerumine. Laagri lõpetamise ajaks suundutakse linna tagasi. Laager lõpeb 17. juuni kell 13.00.
 
Igast riigist on oodata laagrisse 25 noort koos juhendajatega. Eesti esinduses on Põlva, Tartu ning Valgamaa kodutütred ning noorkotkad. Laagriülem on Kodutütarde Valga ringkonna vanem Sigrit Säinas.Sigrit Säinas
Noortelaagri projektijuht
+372 5591 6362
sigrit.sainaskaitseliit.ee