Teksti suurus:
A A A

Noored Kotkad ja Kodutütred korraldavad suurima suurlaagri

06.07.2018
Suurlaager 2010
Autor: Noorte Kotkaste pildigalerii
Noored Kotkad ja Kodutütred korraldavad 9.-13. juulini Lammasmäel, Lääne-Virumaal suurlaagri „Spekter“, kuhu tuleb kokku 1000 noort.
Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm ütles: "Sellel aastal on erakordne, et noorkotkaste ja kodutütarde suvine suurlaager on avatud ka teistele noortele ning on ajalooline, et suurlaager korraldatakse ligikaudu tuhandele noorele."

Suurlaagris osalevad reeglipäraselt kõikide Noorte Kotkaste malevate ja Kodutütarde ringkondade esindused.  Lisaks on seekord laagris ka  külalisesindused Poolast ja  Leedust ning keelekümblust saavad vene kodukeelega noored.
 
Suurlaagris omandatakse erinevaid oskusi ja teadmisi Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonist ning nende seotust riigikaitsega laiemalt. Noored saavad osaleda nii õppetegevuses, loodusmatkal ja ekskursioonil kui ka panna proovile oma meeskonnatöö oskused spordipäeval.
 
„Soovime noorteorganisatsioonide tegevusi avardada ning taolise laagri korraldamine on selleks suurepärane võimalus. Lisaks noortele kaasame laagrisse senisest enam ka täiskasvanud juhendajaid, kes ei ole varem meie tegevustes osalenud ning kelle hulgast saame loodetavasti täiendust noortejuhtide ridadesse,“ ütles Ave Proos.
 
Laager toimub tänu  Kaitseministeeriumi noorte isamaalise hariduse programmile.