Teksti suurus:
A A A

Noorkotkad esitavad matka-väljakutse

03.04.2018
Noorte Kotkaste matkamäng Hiiumaal
Autor: Noorte Kotkaste fotogalerii
Noored Kotkad ja Kodutütred esitavad 1. aprillist kuni 30. septembrini virtuaalmatkamise väljakutse, kus Kaitseliidu noorteorganisatsioonide liikmed saavad matkata endale sobival ajal ja kohas, registreerides nutiseadet kasutades oma liikumise.
Matkamiseks võib kasutada matka- ja terviseradasid või muid võimalikke matkamise kohti. Samuti sobivad selle väljakutse raames kõik Kaitseliidu malevate või noorteorganisatsioonide korraldatud matkad, retked või muud võistlused, kus osalejad peavad läbima vahemaid kasutades füüsilist jõudu.
 
Virtuaalmatkamine eesmärk on edendada aktiivset eluviisi ning suurendada matkamise populaarsust. Anda perekondadele põhjust noorkotkast või kodutütrest lapsega matkarajale minna ning veeta pere keskel vaba aega. Osaleda võivad kõik kodutütred ja noorkotkad, samuti on eraldi arvestus noortejuhtidele ja noorteinstruktoritele.
 
Tulemuste arvestamisel jagatakse matkad kahte kategooriasse: jalgsimatkad ja muuliigilised matkad. Jalgsimatka tingimuseks on, et läbitud vahemaad peavad olema läbitud jalgsi, muuliigiliste matkade alla liigituvad näiteks rattamatkad, kanuumatkad, paadimatkad jt, kus edasiliikumiseks kasutatakse füüsilist jõudu. Kõik väljakutsel osalejad saavad korraldajatelt väikese meene. Kõik need osalejad, kes koguvad kogu perioodi jooksul enam kui 250km jalgsimatka kilomeetreid saavad korraldajatelt EV100 sümboolikaga meene.
 
Matka registreerimiseks tuleb matkamine registreerida Google Docs lingil.

Virtuaalmatka väljakutse juhendi leiad SIIT.