Teksti suurus:
A A A

Noorkotkad ja kodutütred näitavad oma kogusid

20.11.2013
Eeloleval laupäeval toimub Türi kultuurikeskuses noorkotkaste ja kodutütarde vabariiklik kogujate kokkutulek. Oma kogusid tulevad tutvustama noorkotkad, kodutütred ja noortejuhid üle Eesti. Samuti paneb oma eksponendid välja ka Kodutütarde peavanem Angelika Naris.
Kuna kokkutulek on Järva Maleva korraldada ja malev toimib ühtse tubli perena, kaasati kokkutuleku korraldusse Kaitseliidu tegevliikmed ja ka neil on võimalus tutvustada oma kollektsioone. Nii saab näiteks näitusel lisaks eeltoodule näha Järva Maleva staabiülema kollektsiooni.

Mida siis osalejad väljapanekul tutvustavad? Vaatamiseks pannakse üles mudelautosid, visiitkaardid, maasika ja kassi kujutustega esemed, trummipulgad, pastapliiatsid, noorkotkaste tegevustega seotud esemed ja palju muud.
Lisaks väljapanekutega tutvumisele, saab huviline omale soetada soodsalt Noorte Kotkaste ajalooraamatu „Mehena meeste ridadesse!“

„On kultuuripärandi aasta ja see üritus sobib sellesse aastasse suurepäraselt. Noorkotkad ja kodutütred on ühed Eesti kultuuri- ja ajaloohoidjatest. Seda kokkutulekut korraldada võttes, oli üks eesmärk, et sellest saaksid osa ka tavakodanikud. Enamus meie tegevusi on organisatsiooni enda liikmetele, siit ka mõte kaasata sellele üritusele ka organisatsiooni mittekuuluvaid inimesi. Suurt rõõmu teeb minu kolleegi Rait Vaeno, kogujate ringkonnas tuntud Grahv nime all, väljapanek enne II maailmasõda tegutsenud Noorte Kotkaste organisatsioonist. Seepärast kutsungi kõiki huvilisi koos peredega tulema Türile kokkutulekul ülespandud näitust vaatama. Algus on kell 11 ja lõppeb kell 16“;, lisas üks korraldajatest, Järva Maleva noorteinstruktor Urmas Piigert.

Koostöös Noorte Kotkaste ja Kodutütarde esindusega on kokkutuleku korraldajad Järva Maleva staabiülem kapten Janek Männik, Kaitseliidu Türi III rühma pealik kapten Alfons Jakobson, Noorte Kotkaste Särevere rühma pealik Karin Kont ja eespool nimetatud Urmas Piigert ja paljud teised tublid abilised.
„Loodan, et selline ettevõtmine ei jää ühekordseks tegevuseks. Oleme mõtisklenud, et selline asi võiks hõlmata ühtse ettevõtmisena kogu Kaitseliitu,“ lisa Piigert.

Täiendav info:
Urmas Piigert
Kaitseliidu Järva maleva noorteinstruktor
525 3860
717 9717
urmas.piigertkaitseliit.ee

Teate edastas:
Kärt Ojala
Noorte Kotkaste Järva maleva teavituspealik GSM +372 58 094 189 kart.ojalakaitseliit.ee