Teksti suurus:
A A A

Noorkotkad ja kodutütred olid edukad Rootsi Kodukaitse võistlusel

18.08.2014
Rootsi Kodukaitse võistluskeskus Vällinges
Autor: Kristi Kivisaar
Möödunud nädalavahetusel osalesid Pärnumaa noorkotkad ja kodutütred Rootsi Kodukaitse sõjalis-sportlikul mitmevõistlustel Vällinges. Mini-Erna ja Ernakese võitjad valisid sel korral võimaluse ennast proovile panna Rootsis, kus konkurenti pakkus 69 neljaliikmelist võistkonda, lisaks kohalikele noortele ka Norra, Läti, Leedu ja Eesti esindused. 
Esimesel võistluspäeval katsuti jõudu takistusrajal, teateorienteerumises, granaadiviskes, biathlonis ja patrull-laskmises. Saavutatud punktide alusel koostati ürituse tippsündmuse  15 km takistus-laske-orienteerumise jooksu stardijärjekord. Nii mitu punkti oli võistkonnal vahe esimese koha punktidega, nii mitu minutit hiljem asus tiim stardijoonele. Võimalus eesolevat võistkonda kinni püüda oli väike. Põnevaks muutis võistluse kiirlaskmine sportrelvast, kus 15 sekundi jooksul tuli lasta 5 lasku, iga möödalask tasuti joostes penaltiringe.

Tihedas konkurentsis õnnestus kodutütardel Rebeka Vahkal, Iiris Prosa, Ita Kuusik ja Ranne Kuldmaal koju tuua tütarlaste arvestuses esimene koht. Noorkotkad Riivo Rand, Kevin Kalda, Siim Aarna ja Rasmus Rand saavutasid poiste arvestuses auhinnalise kuuenda koha ja alavõidu biathlonis. Noorte arvates ei olnud võistlus raske, vaja oli lihtsalt väledaid sprinteri jalgu, noorte tugevust vastupidavuses ja meeskonnatöös sellel võistlusel väga näidata aga ei saanud.