Teksti suurus:
A A A

Noorte Kotkaste Mini-Erna võistlus seekord Saaremaal

30.06.2013
28. juunist - 30. juunini toimub Saaremaal Kaarma ja Kärla valla territooriumil juba XVII vabariiklik Noorte Kotkaste luurevõistlus Mini-Erna
Noorte Kotkaste peavanema ning ühtlasi ka võistluse ülema Silver Tamm`e sõnul tulevad kohale kõikide maakondade Noorte Kotkaste malevad, kellele pakuvad konkurentsi tänavusel Ernakesel hästi osalenud Kodutütarde Jõgeva võistkond ning külalisvõistkonnad Lätist ja Leedust. Kokku läheb rajale mõõtu võtma ning parimat välja selgitamas 18 võistkonda.

Seekordsel Mini Ernal proovitakse ka elektroonilist jälgimissüsteemi, et iga võistkonna esindaja ja samuti ka teised huvilised võiksid kaasa elada ja jälgid oma lemmikvõistkonnale. Samuti kasutatakse terve raja ulatuses ajavõtu elektroonilist süsteemi, mis põhineb laialt levinud SI-süsteemile.

Võistluse käigus tuleb võistlejatel läbida jalgsi ning varustust kaasas kandes 30 tunni jooksul umbes 30 kilomeetrit, mis on jaotatud kontrollpunktideks, kus võistlejad peavad sooritama erinevaid ülesandeid alates veetakistuse ületamisest, vibuga laskmisest ning lõpetades esmaabi andmisega. Lisaks mõningatele ammu tuntud teadmistele tuleb sel korral võistlejatel näidata üles leidlikust ja osvust mittetraditsioonilistel võistluskatsetel. Kuigi nädalaid tagasi oli rada suhteliselt raske läbitavusega on päike oma töö teinud ja võistlejatel tuleb sel korral rohkem võidelda sääskedega metsas kui vesiste aladega.

Võistlus avatakse reede õhtul kell 21 Upal, võistlejad jõuavad finišisse pühapäeval alates kella 12-st Kärlas.
Ürituse korraldab ja viib läbi Noorte Kotkaste Saaremaa malev ja Kodutütarde Saaremaa ringkond koostöös Kaitseliidu Saaremaa malevaga ning Naiskodukaitse Saaremaa ringkonnaga.