Teksti suurus:
A A A

Suurlaager "Spekter" tuleb sel aastal virtuaalselt!

01.07.2020
Autor: Paul Poderat
Teisipäeval, 7. juulil kutsuvad kodutütred ja noorkotkad kõiki huvilisi osa saama "Spektri" virtuaalsest laagripäevast. Päev koosneb neljast otseülekandest, kus õpetatakse vaatajatele erinevaid matkatarkuseid ning päeva lõpetab Karl-Erik Taukari live-kontsert.
Tavapärasel kujul toimuma pidanud Kodutütarde ja Noorte Kotkaste korraldatav 1200 osalejaga suurlaager "Spekter" jäeti sel aastal viiruse leviku tõttu ära. See asendatakse virtuaalse laagripäevaga, et laagrisse tulema pidanud noored ja kõik teised huvilised saaksid siiski matkatarkusi õppida ja laagrieluga tutvuda.

Virtuaalse laagripäeva ühe peakorraldaja Julia Siimbergi sõnul tuli suurlaagri ära jäämise otsuse järel meeskond kiiresti tööle panna ja välja mõelda uutmoodi tegevusplaan, et noortele siiski laagrielamust ja uusi teadmisi pakkuda. „Laagri korraldusmeeskond ja instruktorid olid meil juba olemas. Plaanid tuli lihtsalt natuke ümber mängida ja et suurlaagris õpetatavaid teemasid veidi teistmoodi noortele selgeks teha, pidime telkide ja lõkkega internetti kolima,“ sõnas Siimberg.

Laagripäev koosneb neljast otseülekandest suurlaagri "Spekter" Facebooki lehel, kus õpetatakse kõikidele vaatajatele, kuidas oma elu metsas võimalikult mugavaks teha. Näidatakse veekindla varjualuse ehitamist, lõkke püstitamist, vee filtreerimist ning ühe korraliku laagri juurde käib kindlasti ka mõnus söögipoolis. Päeva lõpetab Karl Erik Taukari live-kontsert muheda lõkkeõhtuga.

Otseülekandeid on võimalik vaadata Spektri Facebooki lehelt Spekter suurlaager. Laagripäev algab 7. juulil kell 11.00. Otselülitused kestavad ligikaudu 30 minutit, on umbes pooleteist tunniste vahedega ning päev lõppeb orienteeruvalt kell 20.00. Iga vaataja on lahkesti palutud otseülekannete ajal kommentaariumis kaasa rääkima ja võimalusel kõiki tegevusi kaasa tegema.

Otseülekandeid on võimalik vaadata siit: www.facebook.com/spekter.suurlaager/

Virtuaalse laagripäeva ajakava:

11.00 LIVE 1 – varjualuse püstitamine

13.00 LIVE 2 – lõkke tegemine

15.00 LIVE 3 – veefiltri valmistamine ja kasutamine

17.00 LIVE 4 – metsasöögi valmistamise duell

19.00 LIVE 5 - KARL-ERIK TAUKAR LIVE


Näeme laagris! 🙂