Teksti suurus:
A A A

Tallinna noorkotkad ja kodutütred tähistasid Eesti Vabariigi aastapäeva

16.02.2015
Autor: Marco Sepp
15. veebruaril tähistasid Noorte Kotkaste Tallinna maleva ja Kodutütarde Tallinna ringkonna liikmed traditsiooniliselt Tallinna Reaalkoolis Eesti Vabariigi 97. aastapäeva. Pidulikul koondusel peeti kõnesid, võeti vastu uusi noorliikmeid, tunnustati tublimaid ning jagati järgu- ja erialamärke.
Noorte Kotkaste Tallinna maleva pealik ltn Henri Ley rõhutas oma sõnavõtus, et järjest enam peame väärtustama vabatahtlikke noortejuhte, kes panustavad oma väärtuslikku aega ning ressurssi meie organisatsioonis noorte kasvatamisse ja õpetamisse. „Rühmapealikud ongi see sammas, mille peal kogu meie organisatsioon püsib. Teeme omaltpoolt kõik, et neid igakülgselt toetada ja väärtustada,“ sõnas ltn Ley.
 
Aastapäeva üritusel jäi kõlama ka mõte, et järjest rohkem tuleb panustada ka koostööle Kaitseliidu malevkondade ja üksikkompaniidega.  Eesmärgiks peab olema Kaitseliidu allüksustega samas piirkonnas tegutsevate Kaitseliidu noorteorganisatsioonide rühmadega sidususe suurendamine. Parema sidususe tulemusena suureneb  piirkondlik isamaalise kasvatuse ja noorsootöö kvaliteet ning suureneb Kaitseliiduga liituvate noorte hulk.
 
Aastapäeva piduliku koonduse eel võeti käskkirjaga Noorte Kotkaste Tallinna malevasse vastu 30 uut noorkotkast ja Kodutütarde Tallinna ringkonda 13 uut kodutütart. Suur osa nimetatud uutest liikmetest olid kohal ka Reaalkoolis, kus andsid piduliku tõotuse. Eeskujuliku teenistuse eest rühmapealikuna anti välja ka üks Noorte Kotkaste Tallinna maleva teeneterist, mille sedapuhku pälvis Lilleküla ja Laidoneri rühmade pealik n-ltn Argo Kivi. Piduliku koonduse vahepalade eest hoolitsesid noorkotkad ja kodutütred – oma esimese kontserdi andis Tallinna noorkotkaste ja kodutütarde puhkpillitrio