Teksti suurus:
A A A

Täna südaöösel antakse start Noorte Kotkaste luureretkele Mini-Erna

08.07.2016
Tänavu 20ndat korda toimuv ja pühapäevani kestev Noorte Kotkaste luurevõistlus Mini-Erna leiab aset Võrumaal, Haanja ja Misso valla territooriumitel. Igat Noorte Kotkaste malevat esindab üks neljaliikmeline võistkond, lisaks on võistlustules üks Kodutütarde võistkond ning kaks võistkonda Rootsi Kodukaitse ja üks Leedu Küttide organisatsioonidest.
Võistlejatel tuleb läbida ligikaudu 40 tunni jooskul 40 km pikkune trass ja lahendada rajale seatud ülesandeid näidates oma teadmisi ja oskusi meditsiinis, köieharjutuses, looduse tundmises, sidepidamises ning muudes kiirust, täpsust ja head meeskondlikku koostöötööd nõudvaid ülesandeid.

Võistluse start antakse täna 09.juuli südaööl kell 00:00 Suure-Munamäe lähedusest ning võistluse lõputseremoonia toimub Missos, Vabadussõja mälestussamba juures pühapäeval, 10. juulil kell 14:00.

Luurevõistlust korraldab Noorte Kotkaste Võrumaa Malev, Kaitseliidu Võrumaa Malev ja Kodutütarde Võrumaa Ringkond. Võistluse ülem on Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm ning peakohtunik Noorte Kotkaste peavanema abi Marek Koppelmann.

Võistluse eesmärk on jätkata Erna luuregruppi tegevuse traditsiooni, kontrollida võistkondade võimet täita neile antud ülesandeid ja testida võistlejate füüsilist vastupidavust ning põhilisi oskusi maastikul toimetulekuks.