Teksti suurus:
A A A

Toimus vabatahtliku noortejuhi kursuse I etapp

20.04.2015
11.04-12.04 k.a. seadsid 14 noortejuhti  üle eesti oma sammud Jõhvi , kus toimus Vabatahtliku noortejuhi kursuse I etapp,  algusega kell 10.00.
Sättisime end oma magamiskohas sisse,  kostitasime end kohviga ja läks õppetööks lahti. Esmalt jagati meid  3- liikmelisteks gruppideks. Praktilised tööd tegimegi  guppidesse jaotunult.   Esimesel päeval kuulasime üht-teist seadusandlusest, noorsootööst.  Räägiti kodutütarde ja noorkotkaste kohta, vormist ja selle kandmisest,  koos pisikeste pausidega läks päev kiirelt, eriti kui võtta arvesse, et enamus kursuslastest polnud (minu arvamus) eriti harjunud enam koolipngis istuma ja õppetööga tegelema.  Kõik oli lihtsalt nii sujuvalt ja meeldivalt korraldatud,  ei tekkinud kordagi mõtet, et miks ma siin olen.  Sama päeva õhtupooliku kulutasime koonduse korraldusliku poolega tutvumiseks, samuti õpetati, kuidas täita majanduskulude aruannet.  Meisterdasime ühiselt kaarte, mis oli ka väga tore kogemus. Kõige selle toreda päeva lõpetuseks anti meile gruppide kaupa kaardid kätte, nende järgi orienteerudes pidime leidma Jõhvi linnast üles 3 objekti.  Kõik said ilusti hakkama selle ülesandega.
Kui esimene päev oli pikk, aga siiski väga meeldiv, tänu toredatele juhendajatele ja sama toredatele kursusekaaslastele ( ja mis põhiline- süüa ja kohvi pakuti mõnusalt ja tihedalt mõlemal päeval), siis teine päev oli veelgi meeldivam, noh ikkagi teadmine, et lühem päev ja nii…
Teisel päeval kuulasime ja arutlesime riigikaitse, laagri korraldamise teemadel, tegime laagri kohta praktilist tööd, küll sel korral paberil, aga see oli peaaegu sama huvitav kui päris laager, võisime kirja panna ja joonistada täpselt sellise laagri nagu pähe tuli ja raha on palju, hiljem pidime sama plaani üle vaatama, aga siis oli raha kulutada vaid 500.- eurot. Sellised ideed inimestel! Me terve selle kambaga koos teekisme alles unistuste laagri. Veel kuulasime sel päeval piduliku koonduse kohta uut ja huvitavat.  Ja siis kõige tipuks rivistati meid üles, pikkuse järjekorras, nii nagu ikka käib, vasak pool ja läksime pidama tõelist pidulikku koondust. Väga positiivsed elamused terve esimese etapi vältel, soe ja südamlik vastuvõtt.  Jään põnevusega ootama kuu aja pärast toimuvat kursuse jätku, siis läheme metsalaagrisse.
 
Merle Urbanus

Järva Malev
Kodutütarde Koeru rühm
rühmavanema abi