Teksti suurus:
A A A

Valgamaal selgitatakse välja parim noorkotkameeskond

27.06.2014
Reedest pühapäevani on Valgamaal Tõlliste, Hummuli ja Õru vallas näha aktiivset Kaitseliidu noorte liikumist, sest aset leiab noorte kotkaste vabariiklik võistlusmatk «Mini-Erna 2014».
Võistlus algab reedel, 27. juunil kogunemisega Metsniku harjutusväljakul. Metsnikul toimub võistkondade registreerimine, ohutustehnika instruktaaž ja võistluse avamine. Esimene võistkond stardib laupäeva öösel kell üks ning järgmised kümneminutiliste intervallidega.
 
Viimased meeskonnad peaksid rajalt tagasi olema pühapäeval kella 13ks. Võistlusmatkast võtavad osa Noorte Kotkaste malevate ja kutsutud naaberriikide neljaliikmelised tiimid.
 
Liikumine käib kontrollpunktist kontrollpunkti vastavalt etteantud järjestusele ning ajagraafikule. Võistlejatel tuleb liikuda jalgsi maastikul ning täita kontrollpunktides ülesandeid. Raja kogupikkus on ligi 50 kilomeetrit. Võistkond peab kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita.
 
Et matk ei kujuneks lihtsalt jalutuskäiguks, liiguvad rajal ka vastutegevuse üksused.
 
Võistlejaid ootab ees suur hulk ülesandeid, nende hulgas esmaabi andmine, orienteerumine, granaadivise, laskmine, takistusrada, vibu laskmine, noavise, paadisõit, sõlmede tegemine, kalapüük ja palju muud.
 
Võistluse korraldajad ja läbiviijad on Noorte Kotkaste Valgamaa malev ja Kodutütarde Valgamaa ringkond koostöös Valgamaa maleva ja Naiskodukaitse Valga ringkonna ning Noorte Kotkaste esindusega. Eesmärk on kontrollida noorkotkaste võimet täita neile antud ülesandeid ja testida võistlejate füüsilist vastupidavust ning oskusi.