Teksti suurus:
A A A

Veebruaris heiskavad Pika Hermanni torni lipu noorkotkad ja kodutütred

31.01.2018
Tuletoojad Võidupüha paraadil 2016
Autor: Ardi Hallismaa
Sel aastal tähistame Eesti Vabariigi 100. aastapäeva. Samuti täitub tänavu sada aastat Kaitseliidu loomisest. Sel puhul heiskavad veebruarikuu hommikutel Pika Hermanni torni lipu noorkotkad ja kodutütred erinevatest Eesti maakondadest.
Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul teavad Eesti noored, et see lipp jääb lehvima igavesti. „Usaldame südamerahuga neile nii lipu heiskamise kui ka Eesti tuleviku,“ ütles esimees.

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili kinnitas, et Pika Hermanni lipu heiskamine Eesti sünnipäevakuul on noorkotkastele ja kodutütardele suur au ja tunnustus. “Samuti on see hea näide sellest, kuidas riik hoolib oma noortest ehk oma tulevikust“, ütles kindral.

Kaitseliidu noorteorganisatsioonid korraldasid lipuheiskajate leidmiseks konkursi kõigis maakondades üle Eesti. “Võime olla kindlad, et veebruaris lähevad riigi esimest lippu heiskama  meie parimate noorkotkaste ja kodutütarde esindajad," lisas Kiili.  

Esimesel päeval heiskavad lipu Ida-Virumaa koolinoored : noorkotkas Rain Reino ja kodutütar Greta-Maria Pisarev. Veebruaris tõusevad Toompea torni Kaitseliidu noorteorganisatsioonide esindajad kõigist maakondadest.

Noorkotkad ja kodutütred heiskavad lipu 1.–23. ja 25.–28. veebruaril, 24. veebruaril on mõlemad organisatsioonid esindatud oma liputoimkondadega riigilipu heiskamise tseremoonial Toompeal Kuberneri aias.