Teksti suurus:
A A A

Viies noortejuhtide laager Metsajõel

08.08.2013
09.-11.august toimub Türi vallas Metsajõe puhkemaja territooriumil Kaitseliidu noortejuhtide viies vabariiklik laager. Laagrisse on tulemas 144 noortejuhti, toetaja- ja auliiget 15 malevast ning ka Noorte Kotkaste ja Kodutütarde esindust Kaitseliidu peastaabist.
Viienda laagri puhuks on noortejuhtidel valminud ka laagri lipp, mille kujundas ja valmistas kavandi alusel KÜ Kujunduse toimekas pere. Lipp heisatakse reedel laagri avamisel ning langetatakse pühapäevasel laagrilõpetamisel, kus antakse see edasi järgmist noortelaagrit korraldavale malevale.

Laager on oma olemuselt õppelaager, mille eesmärgiks on kogemuste vahetamine noortejuhtide vahel, praktilisete kogemuste omandamine, uute sõprade leidmine ja malevatevahelise koostöö arendamine. Uusi ja õpetlikke praktilisi mänge kogu laagri vältel on ettevalmistanud Veigo ja Virgo Kaaret Z Club OÜ-st. Seltskondlike ettevõtmisi pakuvad lisaks neile ka järvakad ise.

Laupäevased töötoad sisustavad lisaks Järvamaa noortejuhtidele lisaks ka Kaitseliidu ja Naiskodukaitse liikmed ning Maanteeamet. Huvitava loengu motivatsioonist ja eesmärkide püstitamisest peab juhtidele Kaido Pajumaa
koolitus- ja konsultatsioonifimrast Motivaator.

Nagu igas laagris, on ka nüüd malevatel vaja ettevalmistada kodutöö. Sel aastal on korraldajate poolne kodune ülesanne seatud playback ühest tuntud Eesti filmist. Malevate eesmärk on oma etteastes võimalikult sarnaneda filmi originaalile - filmi ülesehitus, kostüümid, sõnapruuk, liikumine jne, samas unustamata omanäolisust ja julgust. Ettekanne peab hõlmama humoorikust, meeskonnatööd ning naudingut tehtust.

Laupäevale paneb punkti ansambel Folkmeister, kelle laulu ja muusika saatel saavad jalga keerutada ja miks ka mitte kaasa laulda kõik laagrilised.

Järva Maleval on see teine vabariiklik laager korraldada. Esimene, noorkotkaste ja kodutütarde suurlaager toimus 2007. aastal Simisalus, mida austas oma külaskäiguga ka Eesti Vabariigi president. Järva Maleval oli ka korraldada Noorte Kotkaste ja Kodutütarde vilistlaste kokkutulek Toosikannul 2011.aastal.